Достапни линкови

Македонски граѓанин загинал во Сирија


ISIS Syria

Македонскиот државјанин, 23 годишниот Џелал Самакова, бил убиен на боиштата во Сирија, како припадник на ИСИС, јавија новински агенции повикувајки се на објавата на социјалните мрежи на кои е поставена негова слика и пишува дека тој загинал како „шехид“. Се смета дека на боиштата во Сирија загинале 10 Албанци од Македонија.

XS
SM
MD
LG