Достапни линкови

Кери во посета на Саудиска Арабија и Јордан


Американскиот државен секретар Џон Кери неделева ќе замине во посета на Саудиска Арабија и на Јордан за да се сретне со регионалните лидери во врска со заканите од бунтовничката група Исламска држава. Портпаролот на Стејт департментот Џен Псаки рече дека состаноците ќе бидат фокусирани на тоа како региоонот може да соработува на нова пресметка против Исламска држава. Таа исто така ја остави отворена можноста Кери да се сретне и со други лидери од Блискиот исток.

XS
SM
MD
LG