Достапни линкови

Милановиќ во посета на Македонија


Хрватскиот премиер Зоран Милановиќ денеска пристигнува во посета на Македонија. Тој според најавите би требало да се сретне со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Никола Груевски. Теми на разговорите се очекува да бидат економската соработка меѓу двете земји, која според процените е полоша од политичките односи кои се сметаат за одлични и помошта која може да и ја даде Хрватска на Македонија на патот кон Европската унија.

XS
SM
MD
LG