Достапни линкови

ЕП во кошарка во Франција, Хрватска, Германија и Летонија


Кошаркарската репрезентација на Македонија.

ФИФА одлучи денеска дека во четири земји, Франција, Хрватска, Германија и Летонија ќе се игра Европското кошаркарско првенство во 2015 година. Францускиот град Лил пак ќе биде домаќин на нок-аут фазата, чии натпревари ќе се играат на фудбалски стадион со капацитет од 27.000 места. Европското првенство на кое ќе настапува и репрезентацијата на Македонија, ќе се одржи во периодот од 5 до 20 септември наредната година.

XS
SM
MD
LG