Достапни линкови

Принцот Вилијам и Кејт очекуваат второ дете


Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт очекуваат второ дете. Кралицата Елизабета изјави дека е воодушевена од веста. Нема информации за полот на бебето или терминот кога се очекува неговото раѓање. Принцот Џорџ, првото дете на Влијам и Кејт се роди во јули минатата година. Вилијам е втор во редот за британската круна по неговиот татко принцот Чарлс.

XS
SM
MD
LG