Достапни линкови

Авганистан-Нема напредок во разговорите на претседателските кандидати


Кандидатот за претседател на Авганистан, Абдула Абдула

Кандидатот за претседател на Авганистан, Абдула Абдула изјави дека на разговорите со неговиот противник Ашраф Гани не успеале да се договорат кој победил на изборите. Според неговиот изборен тим, средбата била неуспешна, а Абдула ќе ја објави својата конечна оценка за изборите во текот на денот. Средбата на двајцата кандидати доаѓа откако авганистанската независна изборна комисија соопшти дека ревизијата на гласовите е завршена.

XS
SM
MD
LG