Достапни линкови

Бомбашки напад во Авганистан


Бомбаш самоубиец синоќа извршил напад во една полициска станица во јужната авганистанска провинција Кандахар при што го убил шефот на полицијата, како и двајца негови телохранители во јужната авганистанска провинција Кандахар. Соопштено е дека во нападот биле ранети уште шестмина полицајци. Талибанците ја прездоа одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG