Достапни линкови

Временска прогноза - облачно со повремен дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Попладне ќе биде нестабилно со повремен дожд и грмежи, особено во крајните западни и источни делови од земјата. Ќе дува слаб североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 18 до 28 степени. УВ-индексот ќе изнесува 5. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 25 степени.

XS
SM
MD
LG