Достапни линкови

Временска прогноза – Облачно со локални врнежи


Времето денеска ќе биде променливо и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Пооблачно ќе биде во западните и јужните делови каде ќе има и почеста појава на грмежи. Температура ќе се движи од 21 до 27 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот со повремен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се искачи до 25 степени.

За време на празникот времето ќе биде без поголеми промени. Ќе се задржи и натаму нестабилно со повремен дожд и грмежи, особено во попладневните часови. Температурата без значителни промени.

XS
SM
MD
LG