Достапни линкови

Повеќе од 100 луѓе загинале во поплавите во Пакистан


Повеќе од 100 луѓе загинале во поплавите по силните монсунски дождови ширум Пакистан, информираат тамошните власти. Тие стравуваат дека бројот на загинати може да се зголемува затоа што наредните денови се очекуваат нови врнежи и поплави. Во 2010 година во поплавите во Пакистан загинаа 1.700 луѓе.

XS
SM
MD
LG