Достапни линкови

Русија го поздрави примирјето во Украина


Портпаролот на рускиот претседател Дмирит Песков

Руските власти го поздравија договорот за прекин на огнот во источна Украина и воедно ги повикаа засегантите страни внимателно да го набљудуваат неговото спроведување. Портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков изјави дека Москва се надева оти преговарачкиот процес ќе продолжи се додека кризата во Украина не биде целосно решена.

XS
SM
MD
LG