Достапни линкови

Минск-Започнаа разговорите за примирје во Украина


Започнаа разговорите во Минск меѓу претставниците на украинските власти и на проруските сепаратисти за прекин на огнот и ставање крај на конфликтот во источна Украина. На средбата присуствуваат и претставници од Русија и од ОБСЕ. Украинскиот и рускиот претставник Леонид Кучма и Михаил Зурабов пред разговорите изразија надеж дека ќе биде постигнат договор.

XS
SM
MD
LG