Достапни линкови

Продолжуваат разговорите меѓу Србија и Косово


Во Брисел утрово продолжија разговорите за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина под покровителство на Европската унија. Разговорите вчера завршија со потпишување на плановите за изградба на граничните премини. Разговорите денеска се водат во билатерален формат односно тимовите ќе разговараат со експертите од Европската комисија.

XS
SM
MD
LG