Достапни линкови

Врнежливо време со услови за поројни дождови


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално врнежите ќе бидат и поизразени со интензивен пороен дожд, засилен ветер и силни електрични празнења. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 19 до 27 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи особено во попладневните часови. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 24 степени.

XS
SM
MD
LG