Достапни линкови

Франција нема да и испорача на Русија воен брод


Француските власти соопштија дека нема на Русија да и го испорачаат првиот од двата планирани воени бродови Мистрал, поради улогата на земјата во кризата во источна Украина. Според соопштението, францускиот претседател Франсоа Оланд заклучил дека и покрај можноста за прекин на огнот во источна Украина, уловите под кои земјата може да овласти таква испорака не се на место.

XS
SM
MD
LG