Достапни линкови

Шефот на киргистанската дипломатија во посета на Русија


Киргистанскиот министер за надворешни работи Ерлан Абдиладаев.

Киргистанскиот министер за надворешни работи Ерлан Абдиладаев од утре ќе биде во тридневна посета на Москва, каде ќе се сретне со неговиот руски колега Сергеј Лавров. Двајцата министри ќе разговараат за евроазиската економска интеграција, регионалната безбедност во централна Азија и меѓународни прашања. Киргистанските власти соопштија дека планираат да се придружат на евроазиската унија на крајот на годинава.

XS
SM
MD
LG