Достапни линкови

Уапсени 88 лица за планирање напади во Саудиска Арабија


Властите во Саудиска Арабија соопштија дека уапсиле 88 лицa кои се осомничени дека планирале напади во и надвор од државата. Соопштението доаѓа во време кога милитантите од Исламската држава напредуваа во офанзивата во Ирак и Сирија што ги поттикна властите во Саудиска Арабија да ги зголемат безбедносните мерки. Министерството за вантрешни работи соопшти дека 59 лица од уапсените претходно биле осудени за слични кривични дела.

XS
SM
MD
LG