Достапни линкови

Пакистанските пратеници му дадоа поддршка на премиерот


Пакистанскиот премиер Наваз Шариф во Парламентот во Исламабад.

Пакистанските законодавци му дадоа поддршка на премиерот Наваз Шариф додека продолжуваат протестите за негова оставка. Лидерите на најголемите партии на денешната седница соопштија и дека нема да дозволат поради притисокот Шариф да се повлече од функцијата. Антивладините протести предводени од опозициските лидери Имран Кан и Тахир ул Кадри продолжуваат пред Парламентот во Исламабад.

XS
SM
MD
LG