Достапни линкови

Бушати-Во Албанија има кампови за обучување на џихадисти


Албанскиот министер за надворешни работи, Дитмир Бушати денеска потврди дека во некои делови на Албанија се обучуват луѓе за терористички акции и за „џихад во Сирија“. Но, според него, Албанија работи на изолирање на тој феномен. Такви тренинг кампови, како што наведе тој, освен во Албанија има и во Косово.

XS
SM
MD
LG