Достапни линкови

ОН загрижени за недостигот на храна во земјите погодени од ебола


ОН соопштија дека се сериозно загрижени за недостигот на храна во земјите кои се погодени од вирусот ебола. Според организацијата, затворањето на границите, суспендирањето на авионските летови и другите рестрикции во обид да се спречи ширењето на болеста резултирало со панично купување и зголемување на цените. Еболата досега одзема повеќе од 1500 животи во западна Африка. Најпогодени се Либерија, Сиера Леоне и Гвинеја.

XS
SM
MD
LG