Достапни линкови

Временска прогноза – облачно и посвежо


Времето денеска ќе биде облачно и посвежо. Ќе има позначителен пад на дневната температура. Ќе врне, а ќе има и ретки грмежи. Утринската температура се движи од 13 до 20, а дневната од 20 до 26 степени. Во Скопје, слично време со температура до 24 степени.

XS
SM
MD
LG