Достапни линкови

Уапсени 13 лица за воени злосторства во БиХ


Припадници на Агенцијата за истрага и заштита во Босна и Херцеговина денеска уапсиле 13 лица под сомнение дека сториле воени злосторства и злосторства против човештвото во 1992 година во реонот на Добој и Теслиќ. Меѓу уапсените се и тогашни високи полициски функционери, како и членови на вооружената формација „Миќа“ од Теслиќ.

XS
SM
MD
LG