Достапни линкови

Претпладне сонце, попладне дожд


Macedonia - The monument of Alexander the Great in Skopje in seen in whirlpool on the main square after the rain - 10Jun2013

Времето во претпладневните часови ќе биде умерено облачно со долги сончеви периоди. Попладне територијата на Македонија постепено ќе потпаѓа под влијание на циклонска маса. Поради тоа попладне и во вечерните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локална појава на пороен дожд и грмежи. Исто така е можна и изолирана појава на невреме со интезивен пороен дожд, силни грмежи и силен ветер. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.

XS
SM
MD
LG