Достапни линкови

Денеска сончево и топло време


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи, особено повеќе ќе биде застапена во северозападниот и источниот дел на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен јужен ветер.Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната од 28 до 32 степена.

XS
SM
MD
LG