Достапни линкови

Министрите на ЕУ на средба за Русија поради Украина


Министерите за надворешни работи на ЕУ се сретнаа денеска во Италија за да ја пронајдат, како што дипломатски извори изјавија, јасната порака за санкциите кои треба земјите членки да ги спроведат против Русија поради нејзината улога во Украина. Петмесечниот конфликт во Украина се интензивираше откако НАТО соопшти дека над 1000 руски војници ја преминале границата на земјата и се борат заедно со сепаратистите.

XS
SM
MD
LG