Достапни линкови

Малезијан ерлајнс ќе отпушти 6.000 вработени


Малезијан ерлајнс соопшти дека ќе отпушти 6 илјади вработени, како дел од реструктуирањето на компанијата поради финансиските проблеми по падот на два нивни авиона. Компанијата, која веќе со месеци бележи загуби, објави и дека ќе ангажира нов извршен директор.

XS
SM
MD
LG