Достапни линкови

Киев смета дека сепаратистите се под директна контрола на Москва


Киев оцени дека повикот од рускиот претседател Владимир Путин за хуманитарен конвој, преку кој би се повлекле украинските војници од истокот на Украина, докажува дека Москва е вмешана во конфликтот. Сепаратистите се предводени и контролирани директно од Москва, се вели во соопштението на украинската војска.

XS
SM
MD
LG