Достапни линкови

ЛШ: Ливерпул со Реал, Манчестер Сити со Баерн


Денеска во Нион, Швајцарија, беа извлечени групите во Лигата на шампиони во фудбал.

Група А

Атлетико Мадрид
Јувентус
Олимпијакос
Малме

Група Б

Реал Мадрид
Базел
Ливерпул
Лудогорец

Група Ц

Бенфика
Зенит
Баер Леверкузен
Монако

Група Д

Арсенал
Борусија Дортмунд
Галатасарај
Андерлехт

Група Е

Баерн Минхен
Манчестер Сити
ЦСКА Москва
Рома

Група Ф

Барселона
ПСЖ
Ајакс
АПОЕЛ

Група Г

Челзи
Шалке
Спортинг Лисабон
Марибор

Група Х

Порто
Шахтјор
Атлетик Билбао

Бате Борисов

XS
SM
MD
LG