Достапни линкови

Заробени 34 миротворци на ОН во Сирија


Голанската висорамнина

ОН соопштија дека вооружена група заробила 43 нивни миротворци на сириската страна на Голанската висорамнина. Според соопштението, миротвроците биле заробени за време на зголемените борби меѓу сириските завојувани фракции. Миротворците на ОН го набљудуваат прекинот на огнот меѓу Израел и Сирија во Голанската висорамнина од 1974 година.

XS
SM
MD
LG