Достапни линкови

САД со истрага за нападите на руски хакери


Западните медиуми јавија дека ФБИ ги истражува неодамнешните напади на американскиот финансиски систем од страна на руски хакери на кои се гледа како одмазда за санкциите на САД врз земјата. Според извештаите, хакерите нападнале најмалку две банки, при што биле загубени важни податоци. Безбедносни експерти соопштија дека нападот не можеле да го извршат обични хакери.

XS
SM
MD
LG