Достапни линкови

Милитантите егзекутирале 160 сириски војници


Сириски војници.

Милитантите на Исламската држава егзекутирале над 160 сириски владини војници, кои биле заробени во борбите кај една воздушна база во северната покраина Рака. Сириската организација за човекови права соопшти дека војниците биле заробени додека се обидувале да стигнат до територија под контрола на властите по тешките борби во базата. Милитантите објавија дека убиле 200 војници и постираа видео од базата.

XS
SM
MD
LG