Достапни линкови

Времето денеска-сончево со мала облачност


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови. кој на моменти ќе достигнува и до 70 км/ч.
Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 30 до 36 степени.

XS
SM
MD
LG