Достапни линкови

Франција препорачува Ер Франс да не лета во Сиера Леоне


Француските власти го повикаа авиопревозникот Ер Франс да ги суспендира летовите во главниот град на Сиера Леоне поради еболата во западна Африка. Властите исто така им препорачале на граѓаните да не патуваат во земјата. Сиера Леони и соседните земји, Гвинеа и Либерија се погодени од вирусот ебола, од кој досега починаа 1400 лица.

XS
SM
MD
LG