Достапни линкови

Пакистан-Шариф не се повлекува од премиерската функција


Пакистанскиот премиер Наваз Шариф

Пакистанскиот премиер Наваз Шариф изјави дека нема да се повлече од функцијата и покрај тоа што беше побрана негова оставка на антивладините протести. Тој пред Парламентот изјави дека неговата влада нема да биде исфрлена од зацртаниот курс поради протестите во Исламабад и порача дека земјата ќе ја преживе кризата. Десетици илјади поддржувачи на популистичкиот проповедник Тахир ул Кадри и на поранешната крикет ѕвезда Имран Кан протестираат во Исламабад од 15 август.

XS
SM
MD
LG