Достапни линкови

Тепачка меѓу пратеници на ДПА и ДУИ во Парламентот


Седницата на Комисијата за финансирање и буџет на која денеска е прекината поради физичка пресметка меѓу пратениците на ДПА и ДУИ, Орхан Ибраими и Талат Џафери. Инцидентот завршил по интервенцијата на собраниското обезбедување. Еден од пратениците побарал и лекарска помош кај докторот во собраниската зграда. На Комисијата за финансирање и буџет се разгледуваа амандманите на ДПА за ребалансот на Буџетот за 2014 година.

XS
SM
MD
LG