Достапни линкови

Во сообраќајна несреќа во Египет, најмалку 19 загинати


Најмалку 19 луѓе загинале, а 15 биле повредени изутрината кога два минибуса излетале во канал за наводнување на југот на Египет, соопшти египетското министерство за здравство. Се прецизира дека возачите изгубиле контрола врз возилата во кои се враќале гости од една свадба. Несреќата се случила во туристичкото место Луксор. Во минатиот петок над 30 луѓе загинаа во директен судар на два автобуса кај летувалиштето Шарм ел Шеик.

XS
SM
MD
LG