Достапни линкови

Нов бомбашки напад во Багдад


Во денешната експлозија на бомба во источниот шиитски дел на Багдад загинале најмалку десет луѓе, додека над дваесет биле ранети. Во неколкуте бомбашки напади што вчера се случија во неколку ирачки градови загинале 54 луѓе. Насилствата се интензивираа откако политичките партии го наименуваа Хајдер ал Абади да формира нова влада со цел да се намалат меѓуверските тензии во земјата.

XS
SM
MD
LG