Достапни линкови

Продолжува израелското бомбардирање во Газа


Израел денеска бомбардирал две згради во Газа при што биле повредени триесетина луѓе, соопшти полицијата во Газа. Израел соопшти дека цел на бомбардирањата што траат веќе седум недели биле локации поврзани со милитанти на палестинското движење Хамас. Тел Авив го обвинува Хамас, кој управува со Појасот Газа, дека истрелува ракети во Израел од места каде што живеат цивили.

XS
SM
MD
LG