Достапни линкови

САД започнаа извидувачки летови над Сирија


Соединетите држави денеска почнале извидувачки летови над Сирија за можни воздушни напади врз позиции на милитанитите на Исламската држава во таа земја. Белата куќа вчера соопшти дека претседателот Барак Обама ги одобрил ваквите летови, но не и воена акција во Сирија. Претставници на Пентагон изјавија дека на американската администрација и се неопходни разузнавачки податоци пред да донесе решение за воздушни напади и во Сирија.

XS
SM
MD
LG