Достапни линкови

Тројца полицајци загинаа во пад на хеликоптер во Шпанија


Властите во Шпанија соопштија дека тројца полицајци загинале кога нивниот спасувачки хеликоптер во текот на мисијата на северот од земјата удрил во планина па се урнал. Регионалната власт на Кастиља и Леон наведува дека несреќата се случила откако тимот за спасување го спуштал четвртиот член на екипата низ јаже за да му помогне на повреден планинар. Во несреќата не настрадал никој на земја. Регионалните власти соопштија дека на местото на насреќата испратиле четири хеликоптери и медицинска екипа.

XS
SM
MD
LG