Достапни линкови

Силен земјотрес ја погоди северна Калифорнија


Службата за геолошки истражувања на САД соопшти дека е регистриран земјотрес со јачина од 6,0 кој го погодил Сан Франциско во северна Калифорнија. Нема извештаи за жртви или сериозна штета. Епицентарот бил околу десет километри југозападно од Напа, Калифорнија.

XS
SM
MD
LG