Достапни линкови

Во напад врз Израел загина четиригодишно дете


Во напад на милитантната група Хамас врз Израел загинало едно четиригодишно дето во близина на границата на земјата со Појасот Газа. Детето е четвртиот израелски цивил од почетокот на конфликтот на 8 јули и е прва жртва по прекинувањето на преговорите за постигнување трајно примирје. Повеќе од 2000 Палестинци загинале досега, а најголем дел од нив се цивили.

XS
SM
MD
LG