Достапни линкови

Рускиот хуманитарен конвој на пат кон Луганск


Рускиот хуманитарен конвој на границата со Украина.

Руското министерство за надворешни работи соопшти дека хуманитарниот конвој започнал да се движи кон Луганск и предупреди против било какви обиди за нарушување на неговото движење. Според соопштението, сите оправдувања на украинските власти за задржување на конвојот биле исцрпени. Конвојот со 270 камиони беше задржан на границата со денови поради страв од украинската страна дека залихите се наменети за проруските бунтовници.

XS
SM
MD
LG