Достапни линкови

Телата на Малезиските државјани пристигнаа во Куала Лумпур


Телата и пепелта од дваесет Малезијци кои загинаа при уривањето на малезискиот авион кој падна во Украина пристигнаа во Куала Лумпур. Авионот на Малезија ерлајнс авион пристигна на меѓународниот аеродром од Амстердам, каде што телата на сите жртви за прв пат беа преземени. Сите 298 лица во авионот загинаа кога тој беше соборен во источна Украина контролирана од страна на про-руските сепаратисти. Меѓу жртвите има 43 Малезијците и 195 холандски државјани.

XS
SM
MD
LG