Достапни линкови

Денеска сончево и топло време


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северозападен правец. Во крајните северни делови можно е да има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 28 до 35 степени.


XS
SM
MD
LG