Достапни линкови

Времето денеса ќе биде сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни планински предели ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд со ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 29 до 36 степени.

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 34 степени.

Во охридско-преспанскиот регион времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен западен ветер. Температурата ќе достигне до 30 степени, а во дојранскиот сончево со максимална температура до 35 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

И во наредните денови ќе преовладува претежно

XS
SM
MD
LG