Достапни линкови

Во нападите врз Газа по примирјето 20 жртви


Најмалку 20 Палестинци загинале, а околу 120 биле повредени од израелските воздушни напади во Појасот Газа по прекршувањето на примирјето. Меѓу жртвите е и синот и жената на шефот на војската на Хамас, Мухамед Деиф. Хамас соопшти дека Деиф не бил во неговиот дом за време на нападот. Бројката на жртви досега во Појасот Газа изнесува 2038 лица.

XS
SM
MD
LG