Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен и од југозападен правец. Утринската температура се движи од девет до 17, а дневната од 29 до 34 степени. Во Скопје времето утре ќе биде претежно сончево, со дневна температура до 32 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8. Во наредните денови ќе преовладува стабилно и потопло време.

Кон крајот на неделата ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд.

XS
SM
MD
LG