Достапни линкови

Распоредени војници пред протестите во Пакистан


Пакистански војници.

Пакистанските власти распоредиле војници во Исламабад пред одржувањето на маршот на антивладините демонстранти покрај административните згради. Медиумите објавија слики на војници кои заземаат позиции во таканаречената црвена зона, реонот каде се наоѓаат амбасадите на западните земји и клучните министерства. Опозицискиот лидер Имран Кан и конзервативниот проповедник Тахир ул Кадри предовдеа илјадници демонстранти низ земјата на протестите во Исламабад.

XS
SM
MD
LG