Достапни линкови

Убиени 48 милитанти во Пакистан


Пакистанската војска соопшти дека за време на воздушните напади во близина на границата со Авганистан загинале 48 милитанти. Според нив, војската со хеликоптери ги нападнала засолништата на милитантите. Биле уништени 5 засолништа во регионт Кибер и осум во покраината Северен Вазиристан. Нападите доаѓаат откако денеска најмалку шест лица загинаа кога школски автобус со деца и наставници налета на бомба поставена на патот во регионот Бјур.

XS
SM
MD
LG